Ortalama Aileler İçin Otomobil Sahibi Olmak

Ortalama Aileler İçin Otomobil Sahibi Olmak

Ortalama aileler deyimi belli bir gelir seviyesinin üstünde olan, kira ve diğer giderlerini hallederek yatırım ve ekstra harcamalar için fırsat bulabilen kişileri kasteden bir deyim. Ortalama ailelerin otomobil almak için yola çıkması beraberinde belli bir külfetin de gözden çıkarılmasını gerekiyor.

Otomotiv sektörü her geçen gün yeni teknolojiler ve gelişmiş mekanizmalarla üretiliyor. Bu teknoloji ve mekanizmaları takip edebilmek ise otomobil piyasasıyla fazla haşır neşir olmayanlar için pek mümkün görünmüyor. Türkiye’de deyim yerindeyse ikinci el otomobil pazarının tek hakimi sahibinden ismiyle markalaşan ikinci el sitesi. Her ay 30 milyondan fazla ziyaretçi sayısına erişen site bu başarısını ilklerden olmaya borçlu desek yeridir. İlk kurulan ikinci el pazarı olan bu siteyi, otomobil sektörü anlamında arabam sitesi izledi. Geçtiğimiz yıllarda satışı yapılan arabam sitesi artık yeni yüzüyle.

Ortalama ailelerin alabileceği araçlar 25.000 TL’den başlayarak 40.000 TL fiyatlara kadar çıkabilir. Bu segmentte yer alan araçlar ise özellikle 35.000 TL ve 40.000 TL arasındaki araçlar tüm isteklere cevap verebilecek cinsten. Araba arayanlar genel anlamda sürüş gücü güçlü, yolda bırakmayan, motor performansı iyi araçlar istiyor. Bayanların da artan ilgisi ve erkeklerin de bu rahatlığı keşfetmesiyle “otomatik vitesli arabalar” revaçta. Otomatik vitesli arabalarda direksiyon ve ayna kontrolü yeterli oluyor. Özellikle uzun yolculuklarda keyifli bir sürüş.

Ortalama fiyatta yer alan bu araçlar Renault, Ford, Hyundai, Opel, Honda, Fiat gibi tüm markalardan seçenek sunuyor. Ticari araç arayanlar için ise Fiat iyi seçenek. Özellikle bayanlar için çok sarsılmayan ve yol tutuşu güçlü ve otomatik vitesli olan araçları tercih etmeniz daha iyi oluyor. Bayanlar için sedan araba yerine hatchback arabalar da en uygunu.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti