ÖTV Değişikliği İle 2. El Araç Piyasasında Dolandırıcılık Arttı

ÖTV Değişikliği İle 2. El Araç Piyasasında Dolandırıcılık Arttı

ÖTV değişikliği ile özellikle 2. el oto piyasasında dolandırıcılık arttı. Zaten oldukça sorunlu bu piyasa şimdilerde bu tarz dolandırıcılığın daha fazla artması üzerine ilgili kurumlara şikayetlerin arttığı görülmektedir. Ankara oto test sizi bir çok açıdan kurtaran mükemmel bir sistemdir. Sizlerde ikinci el araç almadan önce her hangi bir miktar ödeme yapmadan mutlaka beğendiğiniz aracı ankara oto test merkezine yönlendirin.

2. El Araç Alırken Dolandırılmayın!

ÖTV değişikliğinde sıfır araç piyasasında olduğu gibi ikinci el araç sektörün de de ciddi artışlar olmuştur bu artışlar art niyetli kişilerin bu durumu fırsata çevirerek alıcıları dolandırmaktadır. Özellikle kendilerine ait olmayan araçların fotoğraflarını çekerek internet üzerinde kendilerine ait olmayan aracı pazarlık konusu yaparak istenilen hesaba kapora yatırılması sonucu alıcı kişiyi dolandırmaktadır. Kaporadan sonra ortada ne satıcı nede aracın olmadığını gören alıcı ilgili kurumlara şikayette bulunuyor. İlk başta internet üzerinden alım satım işlerinde dolandırılma ihtimallerini her zaman göz önünde tutmalıdırlar. Satıcı ve alıcı böyle bir ortamda bir arada olmadığı için dolandırılma riski de oldukça fazladır. Ankara oto test sizleri bu duruma düşmekten kurtarıyor. Satın almak istediğiniz aracı siz Ankara'da olmasanız bile bizlere yönlendirerek aracın tüm özelliklerini öğrenmiş olursunuz. Böylelikle her hangi bir dolandırıcılığa maruz kalmazsınız. Zaten sizi dolandırmak isteyen art niyetli kişi ise oto ekspertiz yaptırmaya gelmeyecektir. Araç satın almadan önce aracın ruhsatın fotoğrafını ve verilen hesap numarasının aynı olup olmadığı mutlaka kontrol etmelisiniz.

2.El Otomobil Satışlarında 2017 Yılında Artış Bekleniyor!

Motorlu araç satıcıları federasyonundan yapılan açıklama ile 2016 yılını  çok iyi bir şekilde kapatıldığını 2017 yılında ise 7.5 milyon bir büyüme beklendiğini açıklamıştır. 2017 yılında ekonomi ve istikrarın yürümesi ve ekonomide ciddi toparlanmalar ile bu sektörün daha büyüyeceği belirtilmiştir. 2. el sektörü büyüdükçe ankara oto test hizmetleri daha büyük önem kazanacaktır. Bu piyasadaki artış yeni yöntem dolandırıcılara da fırsat olacaktır. Sizlerde bu kötü durumu yaşamamak içim mutlaka beğendiğiniz aracı ankara oto test merkezine getirerek tüm kontrollerini yaptırın.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti