Renault Tarihçesi

Renault Tarihçesi

Louis Renault Fransa’da yaşayan zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldikten sonra araba motorlarına merak saldı. Geliştirdiği ilk Fransız otomobilini 1898 yılında Paris sokaklarında test ederek kullandı ve bir süre sonra seri üretimlere devam etti. Özellikle ülkemizde 90’lı yıllarda satış rekorları kıran Renault model arabalar 2000’li yıllarda da bu geleneği bozmadı. Ucuz fiyatı sebebiyle ve gelişmiş yakıt tasarrufuna sahip motor özelliği ile çok tercih edilen bir otomobil markası.

Açıklanan verilere göre Türkiye’de 2017 yılının ilk 3 ayında en çok satış yapan araba üreticisi 21.222 araçla Renault oldu. En yakın rakibi Volkswagen ise 19.666 satış rakamıyla Renault’un arkasından ikinci sırada yer aldı. Bu istatistiklerin satış rakamları olduğunu belirtmekte yarar var. Toplam elde edilen cirolar ürün modellerine göre değişiklik gösterdiğinden bu sıralamada değişecektir.

Renault marka otomobiller ucuz olmasıyla bilinir. Sahibinden ve diğer ikinci el satış platformlarında da en çok satılan araba markası Renault. Fransız devinin Bursa’da bir fabrikası da bulunuyor. Ülkemizde en çok satan modelleri arasında Renault Clio, Renault Symbol, Renault Megan yer alıyor. Renault Fluence modeller de hatırı sayılır sayılarla satıldı.

Renault Fluence modellerin 1.5 dCi Touch tiplerinde iç hacim geniş tutulmuş. Modelin gösterge panelleri de fiyatını hak eden cinsten çok şık tasarıma sahip. Arabanın yan cam görüntüsü uçak gibi öne doğru bükülen tipte. Bu modelin fiyatları diğer modellere göre daha fazla diyebiliriz. 2016 yılı üretim tarihli olanlar piyasada 65.000 TL civarında alıcı buluyor. Doluluk durumuna göre daha yüksek fiyatlara alıcı buluyor.

Araba severlerin birçoğunun beyaz ve gri renk araba aldığı istatistiklere yansıdı. Renault marka araçların çoğunluğunun da gri renkte üretilen ve satılan modeller olduğu bilinmektedir.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti